Stodola FEST!

Stodola FEST! Je festival jiné hudby. Jeho vznik se váže na ukončení působení mojí osoby v penzionu Na Čechách. Původně měl být stodola fest pouze jednou, ale lidem se tak líbil, že jsem se rozhodl pro pokračování. Po roční vynucené pauze, se tedy Stodola Fest!, vrací. Opět plný hudby, ale i jiného umění.

STODOLA FEST! 2022 – Kamenná galerie – Lačnov u Poličky

19. 11. 2021 od 16:00. Vstupné je sto a více korun. Slouží na pokrytí nákladů, cestovného kapel a piva pro kapely. Stodola fest není a nikdy nebude akce pořádána za účelem zisku.

Program:

Tiché Lodi

jsou kytara a hlas na pomezí ticha a hudby. Druhé řadové album Mezi námi nabízí prostor k hlubšímu ponoření do vlastního nitra. Jedenáct existenciálně laděných písní obsahuje skladby staré několik let, ale i píseň, která vznikla den před natáčením. Lze zůstat stát, popojít, usebírat se.

Hrozně

založilo v září 1982 trio MARTIN KOZLOVSKÝ, PAVEL STRAKA a JAROMÍR ŘEHOŘ, a v této původní sestavě, doplňované dalšími hudebníky, existuje s několika pauzami dodnes. Vznikla jako folkové trio, aby se ve druhé polovině osmdesátých let transformovala v experimentální rockovou kapelu syntetizující ve své hudbě prvky rocku s folkem, minimalismem, vlivy lidové hudby a mnohými jinými.

V osmdesátých letech patřila k tzv. „brněnské alternativní scéně“, v současnosti je většinou řazena mezi rockovou alternativu nebo underground, jemuž se ale hudebně značně vymyká. Typické je pro ni pro rock nestandartní nástrojové obsazení – metalofon střídaný s kalimbou, originálně pojatý akordeon a nápadně melodická bezpražcová baskytara. Od roku 1990 hraje převážně s bicími, v současné době s PAVLEM MAGNUSKEM.

Lu a Džigolos – alternative / Jihlava

Bandzone

Šrája – punk-folk

Ledenický písničkář, pohybující se hudebně mezi bratry Nedvědy a Sex Pistols. Jeho hudební vzdělání se omezuje na pár akordů, které však hraje láskyplně a s vervou. Nebere si servítky ani vysoké honoráře. Šrája…

Bandzone

Balet Československého Rozhlasu

Jsme transevropské sdružení anonymních Umělců s velkým U.

Naše vystoupení mohou zanechat dojem i na několik desítek let a mohou obsahovat stopové prvky opravdového umění. Směřujeme mílovými kroky na vrchol středního proudu, ale naše cesta vede zkratkami – je to sice dál, ale zato horší cestou. Spolupracujeme s filmovou korporací Hollywood Papaya Production a využíváme její projekce. Na bookletu našeho CD se zjevuje mesiášův pupek. Je téměř jisté, že žádná chvála našeho působení nemůže být dostatečná.

Roman Hampacher

Roman Hampacher je kytarista, zpěvák, pedagog, pastor a snílek.

Na české hudební scéně se pohybuje už více než dvacet let a stačil projít mnoha velmi odlišnými hudebními formacemi (Dobrohošť, Irish Dew nebo Lykathea Aflame)

V roce 2003 založil vlastní skupinu Poetic Filharmony, a když se po deseti letech a třech albech kapela rozpadá tvoří spolu s Janem Červenkou a Romanem Džačárem projekt Khaomatic.

V současné době koncertuje a nahrává s Janou Koubkovou a také se věnuje vlastní tvorbě.

Vilém Ďoubal

Vilém Ďoubal (* 1978) žije v Olomouci. V současné době se živí jako čajman v Té & Café Kratochvíle v Olomouci a také jako jazykový korektor a redaktor na volné noze. Ve své čajovně pořádá hudebně-literární večery pod názvem Tiché úterý (autorem konceptu pořadu je René Müller z kapely Tiché lodi). V květnu 2022 mu v nakladatelství Dauphin vyšla debutová básnická sbírka Neodeslané pohlednice.

Pavel Šuhájek

Nar.1982 v Jihlavě,žije v Brně. Pro svou lásku k literatuře a poezii zvlášť si zvolil studium na Střední škole KNIH v Brně. Od r.2013 ženat s krásnou ženou Oxanou. S chutí a rád se učastní autorských čtení, a to i v zahraničí. Jeho první sbírka, vydaná v nakladatelství Vetus Via J. E. Friče Ona jen korále perly a rybíz, je komorní a intenzivní výpovědí zralého básníka, jakoby nesenou po smyslu motta k jedné básni: „Milovat je umírat a obživnout a umírat znovu…“ (Octavio Paz) Sám autor v jednom dopise editorovi se vyjadřuje o svém psaní takto: „Poezie je vertikála, napříč vysokým i nízkým, jediný vhodný prostředek dorozumívání, snaha říct věci tak, jak jsou, – nazývání věcí pravými jmény… Funkční zaklínadlo k pojetí světa.“ Útlý svazek je v pořadí čtyřicátým edice Želetavka a je jako obvykle invenčně graficky upraven Františkem Štormem, tentokrát s použitím dvou kreseb Petra Ferebauera.

Karel Škrabal

(* 1969 v Jihlavě). Zakládající člen umělecké skupiny a undergroundové koncertní úderky Vítrholc. Provozovatel a editor webu Nedělní chvilka poezie.CZ, který začal k nedělním poetickým blokům uveřejňovat ve středu i výběr nazvaný Hrubá báseň. V Praze-Bubenči v klubu Za školou organizuje večery poezie, koncerty a jiné akce. S Liborem Pospíšilem zvaným Poznámka a dalšími pořádá v Šemíkovících u Rouchovan festival Přešlap. Vydal sedm básnických sbírek, poslední s názvem Nikoho nečekám vyšla v nakladatelství Větrné mlýny na konci roku 2020. Živí se jako novinář, nyní je zástupcem šéfredaktora v deníku Právo. Přes čtyřicet let žil v Brně, teď žije v Praze.

TeátrTyjátrMotl

je rodinný divadelní spolek rodiny Motlových ze Sudic na samém východním okraji okresu Třebíč v kraji Vysočina.Otec Ivo a syn Václav hrají,syn Arnošt každé představení patřičně uvede a matka Eva režíruje.Úspěšně několikrát odehrái Audienci od Václava Havla a hru dle filmu se stejně znějícím názvem Ucho. Odehrají hru podle rozhlasové hry V.Havla z roku 1966 Anděl strážný. Tuto hru už uvedli v Brně na Skleněné louce, na festivalu v Jemnici a na domácí scéně v MotlHall v Sudicích

Mr. Snake

Kouzelník, iluzonista. Pro tento večer si připravil jeden z nejstarších kousků iluzonistů a to Inkvizitum. Probodnutí hlavy v přímém přenosu.

Paranoidní Introvert

Příležitostný pisálek, generátor náhodných pičovin a fotograf. Moderátor stodola festu.

Archiv

2021