Stodola FEST! 2021STODOLA FEST! 2021 – Kamenná galerie – Lačnov u Poličky

20. 11. 2021 od 17:00. Vstupné je sto a více korun. Slouží na pokrytí nákladů, cestovného kapel a piva pro kapely. Stodola fest není a nikdy nebude akce pořádána za účelem zisku.

Program:

Tiché Lodi

jsou kytara a hlas na pomezí ticha a hudby. Druhé řadové album Mezi námi nabízí prostor k hlubšímu ponoření do vlastního nitra. Jedenáct existenciálně laděných písní obsahuje skladby staré několik let, ale i píseň, která vznikla den před natáčením. Lze zůstat stát, popojít, usebírat se.

Balet Československého Rozhlasu

Jsme transevropské sdružení anonymních Umělců s velkým U.

Naše vystoupení mohou zanechat dojem i na několik desítek let a mohou obsahovat stopové prvky opravdového umění. Směřujeme mílovými kroky na vrchol středního proudu, ale naše cesta vede zkratkami – je to sice dál, ale zato horší cestou. Spolupracujeme s filmovou korporací Hollywood Papaya Production a využíváme její projekce. Na bookletu našeho CD se zjevuje mesiášův pupek. Je téměř jisté, že žádná chvála našeho působení nemůže být dostatečná.

Roman Hampacher

Roman Hampacher je kytarista, zpěvák, pedagog, pastor a snílek.

Na české hudební scéně se pohybuje už více než dvacet let a stačil projít mnoha velmi odlišnými hudebními formacemi (Dobrohošť, Irish Dew nebo Lykathea Aflame)

V roce 2003 založil vlastní skupinu Poetic Filharmony, a když se po deseti letech a třech albech kapela rozpadá tvoří spolu s Janem Červenkou a Romanem Džačárem projekt Khaomatic.

V současné době koncertuje a nahrává s Janou Koubkovou a také se věnuje vlastní tvorbě.

Pavel Šuhájek

Nar.1982 v Jihlavě,žije v Brně. Pro svou lásku k literatuře a poezii zvlášť si zvolil studium na Střední škole KNIH v Brně. Od r.2013 ženat s krásnou ženou Oxanou. S chutí a rád se učastní autorských čtení, a to i v zahraničí. Jeho první sbírka, vydaná v nakladatelství Vetus Via J. E. Friče Ona jen korále perly a rybíz, je komorní a intenzivní výpovědí zralého básníka, jakoby nesenou po smyslu motta k jedné básni: „Milovat je umírat a obživnout a umírat znovu…“ (Octavio Paz) Sám autor v jednom dopise editorovi se vyjadřuje o svém psaní takto: „Poezie je vertikála, napříč vysokým i nízkým, jediný vhodný prostředek dorozumívání, snaha říct věci tak, jak jsou, – nazývání věcí pravými jmény… Funkční zaklínadlo k pojetí světa.“ Útlý svazek je v pořadí čtyřicátým edice Želetavka a je jako obvykle invenčně graficky upraven Františkem Štormem, tentokrát s použitím dvou kreseb Petra Ferebauera.

Paranoidní Introvert

Příležitostný pisálek, generátor náhodných pičovin a fotograf. Moderátor stodola festu.

Pravděpodobnost deště

Scénické čtení inspirované životem Filipa Topola.