Načítám Akce

« Všechny Akce

Stodola Fest!

9 listopadu @ 16:00 - 22:00

CZK150

Stodola FEST! Je festival jiné hudby. Jeho vznik se váže na ukončení působení mojí osoby v penzionu Na Čechách. Původně měl být stodola fest pouze jednou, ale lidem se tak líbil, že jsem se rozhodl pro pokračování. Po vynucené pauze, se tedy Stodola Fest!, vrací. Opět plný hudby, ale i jiného umění.

STODOLA FEST! 2024 – Kamenná galerie – Lačnov u Poličky

9. 11. 2024 od 16:00. Vstupné je 150 a více korun. Slouží na pokrytí nákladů, cestovného kapel a piva pro kapely. Stodola fest není a nikdy nebude akce pořádána za účelem zisku.

Letos Hrají a čtou:

Hrozně

založilo v září 1982 trio MARTIN KOZLOVSKÝ, PAVEL STRAKA a JAROMÍR ŘEHOŘ, a v této původní sestavě, doplňované dalšími hudebníky, existuje s několika pauzami dodnes. Vznikla jako folkové trio, aby se ve druhé polovině osmdesátých let transformovala v experimentální rockovou kapelu syntetizující ve své hudbě prvky rocku s folkem, minimalismem, vlivy lidové hudby a mnohými jinými.

V osmdesátých letech patřila k tzv. „brněnské alternativní scéně“, v současnosti je většinou řazena mezi rockovou alternativu nebo underground, jemuž se ale hudebně značně vymyká. Typické je pro ni pro rock nestandartní nástrojové obsazení – metalofon střídaný s kalimbou, originálně pojatý akordeon a nápadně melodická bezpražcová baskytara. Od roku 1990 hraje převážně s bicími, v současné době s PAVLEM MAGNUSKEM.

Šrája – punk-folk

Ledenický písničkář, pohybující se hudebně mezi bratry Nedvědy a Sex Pistols. Jeho hudební vzdělání se omezuje na pár akordů, které však hraje láskyplně a s vervou. Nebere si servítky ani vysoké honoráře. Šrája…

Bandzone

Roman Hampacher

Roman Hampacher je kytarista, zpěvák, pedagog, pastor a snílek.

Na české hudební scéně se pohybuje už více než dvacet let a stačil projít mnoha velmi odlišnými hudebními formacemi (Dobrohošť, Irish Dew nebo Lykathea Aflame)

V roce 2003 založil vlastní skupinu Poetic Filharmony, a když se po deseti letech a třech albech kapela rozpadá tvoří spolu s Janem Červenkou a Romanem Džačárem projekt Khaomatic.

V současné době koncertuje a nahrává s Janou Koubkovou a také se věnuje vlastní tvorbě.

Pavel Šuhájek

Narozen 1982, básník, editor. Publikoval časopisecky, knižně mu vyšla sbírka Ona jen korále perly a rybíz (Vetus via, 2013). Spolupracoval s básníkem Jaroslavem Erikem Fričem. Věnuje se ediční činnosti, připravuje básnický výbor z pozůstalosti Václava Ryčla, pro Větrné mlýny letos uspořádal básnickou sbírku Marie Jehličkové Hořím v kameni. Jeho portrét pro Českou televizi natočil režisér Petr Stodůlka, záznamy jeho vystoupení uváděla ukrajinská televize UA:P. Pořádá komponované večery poezie a hudby. Žil v Anglii, v Ukrajině,nyní v Brně. Právě vychází jeho nová sbírka „Včely vyrobené z tmy“

Daniel Hradecký

Daniel Hradecký se narodil v roce 1973 v Mostě. Píše poezii (Muž v průlomu, 2004; V cirkuse Calvaria, 2009; 64, 2013; Přibližování dřeva, 2019; XXX/Jezero, 2020) a prózu (Trosky jednoho deníku, 2016; Tři kapitoly, 2020). V roce 2021 vydal román ve verších Silážní jámy, v roce 2023 ve Větrných mlýnech poému Na cvičisti. Bojiště.

100% FrREEDOM

100% FrREEDOM – kapela (onefree.band)

100% FrREEDOM (také OneFree) je unikátní formace ve složení dvoje bicí, jedna basa, tři vokály a saxofon. Kapela vznikla sloučením kapel 100% a FrREEDOM na podzim 2020. I tak stihla odehrát jeden koncert, live-session v zavřeném klubu a live-stream. Letní sezóna 2021 se tak stala jejich startovací a všude zanechali nadšené ohlasy. Tihle kluci se nebojí experimentovat a vytváří vlastní zcela osobitý styl. Uslyšíte v něm progresivní rock, punk, ale také prvky ska, reggae, funky nebo drum’n’bass. Jejich neuvěřitelný zvuk a energie se nedá slovy popsat, tohle musíte zažít!

Marco je angličan s řeckými kořeny žijící v ČR. Vyrůstal v legendární londýnské gardě (The Police, The Jam, Sex Pistols, 2nd wave ska, dokonce měli zkušebnu naproti Motörhead). Celý život se věnuje výhradně hudbě a hraní na basu. V Londýně fungoval mimo jiné ve zdejší slavné kapele 100%, se kterou odehráli přes 2000 koncertů. Jeho obrovský talent v kombinaci se zkušenostmi a showmanstvím dává jistotu skvělého hudebního zážitku.

Vojta je muzikant, kterého můžete znát mimo jiné i jako bubeníka kapely Už jsme doma. S paličkami v ruce se narodil a i během nucené koncertní pauzy se nepřestal naplno věnovat muzice a navíc rozšířil své hudební dovednosti o několik dalších nástrojů. Zde začal během koncertů pro příjemné zpestření využívat i saxofon.

Braňo je čech slovenského původu, ostřílený bubeník kapel Fuzzy2102 a The Partisan, se kterými zavítal do každého koutu naší republiky. Jeho strojově přesný rytmus je poslední kousek skládačky, který dělá z OneFree nezastavitelnou mašinu.

 

Paranoidní Introvert

Příležitostný pisálek, generátor náhodných pičovin a fotograf. Moderátor stodola festu.

Podrobnosti

Datum:
9 listopadu
Čas:
16:00 - 22:00
Cena:
CZK150
Štítky Akce:
, , , , , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/2345519705638587

Místo konání

Kamenná Galerie
Lačnov 3 u Korouhve
Polička,
+ Google Mapa
View Místo konání Website